Krby TURBO s.r.o. - distributor pro ČR

Stavba krbu s deskami Skamotec 225

Stavba krbu SKAMOTEC 225

Stavba krbu s deskami Skamotec 225 Soudní znalec pomáhá Kdo může stavět krby a kamna?

Kdo může stavět krby a kamna?

Legislativa:

Kdo staví individuálně navržená topidla ?   KAMNÁŘ,ale:

Položíme-li si otázku, kdo může stavět individuální topidla, tak je třeba si ještě upřesnit, jakou k tomu budu potřebovat kvalifikaci. A tady je nutné se podívat na aktuální stránky „Národní soustava povolání“ , kde v katalogu najdeme jen pro řemeslo kamnář následující možnosti:

v úrovni 3.

Kamnář dle vlastních návrhů navrhuje, staví, opravuje, udržuje a čistí individuálně stavěná topidla, na základě technické dokumentace provádí montáž stavebnicových topidel a instalaci průmyslově vyráběných topidel a připojuje lokální topidla na komín.

Kamnář montér kamen na biomasu provádí stavbu, přestavbu a opravy různých typů kamen na biomasu, předává stavbu objednateli.

Kamnář stavitel kachlových kamen a kachlových sporáků na základě technické dokumentace nebo vlastních návrhů provádí stavbu, přestavbu a opravy různých typů kachlových kamen a kachlových sporáků včetně jejich uvedení do provozu.

Kamnář stavitel krbů navrhuje a provádí na základě technické dokumentace nebo vlastních návrhů stavbu krbů včetně montáže přívodů externího vzduchu, rozvodů teplého vzduchu a připojení krbů na komín.

v úrovni 4.

Kamnář technik nabízí a zajišťuje továrně vyráběná topidla, typizovaná topidla, stavbu kamen a kachlových sporáků, stavbu krbů, stavbu stavebnicových topidel, opravy těchto staveb a další kamnářské činnosti.

Kamnář pro renovaci dobových topidel provádí opravy historických kachlových kamen, krbů, prototypů topidel a jejich zprovoznění, včetně opravy keramiky a kování.

v úrovni 5.

Mistr řemesla v oboru Kamnář dimenzuje, staví, opravuje, udržuje a čistí individuálně stavěná topidla, ke kterým zpracovává výkresovou dokumentaci včetně zajištění jejich předání a připojení na komín.

 

Poznámka:

V katalogu povolání naleznete ty nejaktuálnější informace o povoláních na českém trhu práce – o jejich náplni, potřebných znalostech a dovednostech pro výkon povolání, mzdách, volných místech a další zajímavosti.

 

Zdroj:  http:// www.nsp.cz/